سنتور

این دوره که شامل 9 درس است با ارایه توضیحاتی در مورد سنتورنوازی، نت‌خوانی و مضراب‌گذاری شروع می‌شود، چند تمرین از انواع مضراب‌گذاری‌های ویژه سنتور ارایه شده، سپس چند درس از کتاب دستور سنتور برای بهبود نت‌خوانی، چند درس از کتاب شیوه سنتورنوازی در آواز ابوعطا و یک رِنگ از کتاب دوره‌ی ابتدایی سنتور آموزش داده می‌شود. بنابراین علاوه بر اینکه تکنیک‌های نوازندگی و نت‌خوانی از سطح مبتدی تا ورود به سطح متوسطه آموزش داده می‌شود، آهنگ‌های یک اجرا (کنسرت) در آواز ابوعطا نیز به هنرجو تدریس می‌شود.
این دوره شامل 7 درس است که در آن گزیده‌ای از چهارمضراب‌‌ها، ضربی‌ها و رِنگ‌های محبوب که در کتاب‌های آموزش مقدماتی سنتور آمده تدریس می‌شود. درک ریتم، تقویت دست‌ها، بهبود سرعت نوازندگی و درک ساختار موسیقی ایرانی به ویژه قطعات ریتمیک از جمله مواردی است که بر آن تمرکز شده و برای هنرجویان در سطح مبتدی مفید است.
این دوره شامل 7 درس است که در آن آموزش کامل کوک سنتور شامل نحوه کار با تیونر، توضیح فواصل موسیقی ایرانی و نحوه تنظیم کوک سنتور برای دستگاه‌های مختلف موسیقی ایرانی آموزش داده می‌شود. تئوری موسیقی مرتبط با کوک سنتور برای هر دستگاه و آوازهای مرتبط با آن از جمله توضیح علایم سرکلید و نت‌های فرعی نیز برای تنظیم کوک هر دستگاه به تفصیل بیان می‌شود. سرانجام در درس آخر، تنظیم نت‌های دستگاه‌های موسیقی ایرانی برای چپ کوک شرح داده می‌شود. هر دستگاه خود مجموعه‌ای از آوازها و مقام‌هایی است که در این دوره تلاش شده تا برای هر یک، نمونه‌های اجرایی ارایه شود و تفاوت کوک آن بخش از دستگاه با سایر قسمت‌ها شرح داده می‌شود.
این دوره شامل 5 درس با هدف شرح تکنیک‌های نوازندگی سنتور، آموزش نت‌خوانی و تئوری موسیقی ارایه می‌شود. آموزش تصویری دو قطعه (گوشه) از دو فرم مختلف موسیقی از کتاب “دوره‌ی ابتدایی سنتور” در این دوره آمده است. حین آموزش، تکنیک‌های مختلف سنتورنوازی از جمله انواع ریز و تکیه‌ها شرح داده شده و علایم نت‌نگاری آن نیز با استفاده از تصاویر کتاب توضیح داده می‌شود. این دوره ترکیبی است از آموزش نت‌خوانی، تکنیک‌های نوازندگی سنتور و درک ردیف موسیقی که با نمونه اجرایی تصویری همراه است.
این دوره شامل 5 درس است که در هر یک نکاتی که معمولا برای هنرجویان مبتدی سنتور محل اشکال و ابهام است شرح داده می‌شود. نحوه استفاده از زینت، نواختن و ارزیابی ساز جدید، نکاتی در مورد سرعت نواختن و کوک سنتور و مواردی از این دست که از جمله ایرادات یا سوالات پرتکرار هنرجویان مبتدی هستند.
این دوره شامل درس‌های پیوسته‌ای است که هنرجویان در سطوح مبتدی و متوسطه با دنبال کردن آن می‌توانند نوازندگی و شناخت از موسیقی ایرانی را تکمیل کنند. تلاش شده تا تجربه نوازندگی در زمینه‌های مختلف از جمله تئوری موسیقی، تقویت گوشِ موسیقی، تکنیک‌های نوازندگی سنتور، درک گوشه‌ها و فرم‌های ردیف موسیقی دستگاهی ایران و تمرین‌هایی برای بداهه‌نوازی و خلاقیت به صورت عملی با هنرجویان طرح شود.
از حبیب سماعی سنتورنواز بزرگ و نابغه موسیقی آثاری بجا مانده که تعدادی ضربی، رِنگ و چهارمضراب‌ نیز در آن‌ها نواخته شده است. این آثار توسط برخی اساتید معاصر نیز نواخته شده و نت برخی از این قطعات در کتب موسیقی آمده است. در این دوره آموزش تصویری برخی از این قطعات ارایه می‌شود. در هر درس ابتدا ساختار اصلی اما ساده ضربی توضیح داده می‌شود تا ویدیو برای سطح مبتدی هم قابل استفاده باشد، سپس جزییات بیشتر و پیچیدگی‌های مضرابی شرح داده می‌شود. با توجه به پیچیدگی‌ها در تکنیک مضرابی و ریتم، انتقال دانش نواختن یک قطعه تنها با اتکا به نت امکان‌پذیر نیست. لذا تلاش شده تا موارد تکنیکی با توضیحات بیشتر و ارایه نمونه‌های اجرایی تکمیل شود.
در این قسمت، دوره‌های آموزشی خصوصی و نیمه خصوصی آنلاین سنتور قرار دارند. این دوره‌ها شامل آموزش خصوصی آنلاین دستور سنتور، ردیف موسیقی (دستگاه ماهور) و کوک سنتور هستند.
در هر یک از صفحات زیر، همه درس‌های مربوط به یک دوره آموزش ویدیویی موسیقی به صورت یکجا قابل خریداری و دانلود است. پس از خریداری، همه ویدیوها به علاوه فایل pdf شرح درس‌ها و منابع بیشتر برای تمرین در دسترس قرار می‌گیرد.

کمانچه

این دوره شامل دو ویدیو است که در آن‌ها توضیحاتی در مورد تاریخچه کمانچه و تحولات اخیر در نوازندگی آن، ساختمان ساز و آشنایی با قسمت‌های مختلف، نحوه به دست گرفتن ساز و آرشه (کمان)، انگشت‌گذاری روی هر سیم و نحوه کشیدن آرشه و انواع آن، کوک ساز و تمرینات اولیه که برای شروع یادگیری کمانچه باید مرتب انجام شود، پیشنهاداتی در مورد نحوه انتخاب و خرید ساز و سرانجام آموزش اجمالی درآمد اول دستگاه شور و اجرای آن با کمانچه آمده است.